ZM Mestil Sp. z o.o. realizuje projekt pt.: „Wdrożenie własnych wyników badań w zakresie wprowadzenia nowej linii pneumatycznych wałów rozprężnych dla przemysłu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
Cele i planowane efekty
Celem projektu jest wdrożenie nowej linii pneumatycznych wałów rozprężnych stosowanych w przemyśle.
Nowe, innowacyjne rozwiązania są wynikiem własnych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w dziale badawczym i dotyczą uzyskania i wprowadzenia na rynek lepszych jakościowo produktów.
Projekt obejmuje zadania, wśród których dwa związane są z zakupem nowoczesnych obrabiarek do metalu, pozwalających na osiągnięcie naszych celów wdrożeniowych.
Osiągnięte cele przyczynią się do wzrostu konkurencyjności firmy ZM Mestil Sp. z o.o. na rynku krajowym i międzynarodowym, poszerzenia oferty produktowej oraz zwiększenia poziomu innowacyjności.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita wartość projektu wynosi: 2 247 117,77 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 769 481,58 PLN
Projekt pt.: „Dotacja na kapitał obrotowy dla firmy Zakład Mechaniczny Mestil Sp. z o.o.” w ramach działania 3.4. Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19 (pomoc rekompensująca negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19). Pomoc finansowa udzielana jest na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N).
Cele projektu: wsparcie utrzymania działalności gospodarczej
Planowane efekty: utrzymanie działalności gospodarczej
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi: 289 080,93 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 289 080,93 PLN
Okres realizacji projektu : rok 2020
Projekt pt.: „ Innowacyjna siłownia cieplna z turbiną cieczową i hydrauliczno - gazowym generatorem przepływu czynnika roboczego wykorzystująca ciepło odpadowe”.
Projekt realizowano w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Szybka Ścieżka”.
Cele projektu: podniesienie innowacyjności przedsiębiorstwa Mestil poprzez wykorzystanie rezultatu prac badawczo-rozwojowych projektu w prowadzonej działalności gospodarczej.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi: 1 927 733,94 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 1 356 568,60 PLN
Projekt pt.: „Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie ZM Mestil Sp. z o.o. poprzez działania inwestycyjne w tym m. innymi modernizację oświetlenia hali produkcyjnej oraz odciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na wskazanych stanowiskach pracy".
Projekt realizowany w ramach organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Programu dofinansowania projektów dotyczących utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2019 r., konkurs Nr 2018.01.
Cele projektu: poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowanie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.
Projekt współfinansowany jest ze środków ZUS, na podstawie art. 37 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1773, z póź. zm.).
Całkowita wartość projektu wynosi: 368 432,97 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 181 377,82 PLN
Projekt pt.: „Ochrona patentowa wynalazku - sposobu i systemu napędu turbiny przeznaczonego do stosowania w energetyce” realizowany przez firmę Zakład Mechaniczny Mestil Sp. z o.o.” w ramach programu Patent Plus zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Cele projektu: Zwiększenie ochrony patentowej wynalazku „Sposób i system napędu turbiny przeznaczonego do stosowania w energetyce” poprzez realizację zadań:
- Badanie stanu techniki w zakresie objętym treścią zgłoszenia wynalazku
- Analiza zasadności ekonomicznej objęcia wynalazku ochroną patentową
- Opracowanie strategii komercjalizacji wynalazku
- Zgłoszenie wynalazku w procedurze PCT
- Wejście w fazy krajowe państw innych niż RP
Projekt współfinansowany ze środków publicznych za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Całkowita wartość projektu: 173 219,36 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 94 598,86 PLN
Okres realizacji projektu : rok 2014 -2017
Projekt pt.: „Dywersyfikacja produkcji Mestilu poprzez inwestycję w innowację procesową i produktową”, realizowany w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Cele projektu: poprawa konkurencyjności firmy MESTIL poprzez inwestycje polegającą na zakupie i wdrożeniu do produkcji nowoczesnego centrum obróbczego: pięcioosiowej wiertarko – frezarko - wytaczarki poziomej CNC, tworzącego nową linię technologiczną opartą o wprowadzany Elastyczny System Produkcyjny.
Planowane efekty: zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku krajowym i międzynarodowym.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa.
Całkowita wartość projektu wynosi: 1 935 271,45 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 883 890,00 PLN
Okres realizacji projektu : rok 2014
Projekt pt.: „ Wzrost kompetencji pracowników Mestil”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie.
Projekt skierowano do pracowników firmy Mestil oraz jej kadry zarządzającej w odpowiedzi na potrzeby podnoszenia kompetencji posiadanych zasobów ludzkich.
Planowane efekty: Wzrost kompetencji pracowników Mestil.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość projektu: 374.165,00 PLN
Kwota przyznanego dofinansowania: 191.740,00 PLN
Okres realizacji projektu : rok 2013 -2014
Projekt pt.: „ Zakup pionowego centrum obróbkowego DMC 1035 V ecoline ” w ramach projektu dotyczącego promowania inwestycji MSP z zakresu efektywności energetycznej i energii odnawialnej w Polsce.
Projekt został objęty wsparciem Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej.
Całkowita wartość projektu wynosi: 325 555,36 PLN
Wartość przyznanego dofinansowania: 29 797,24 PLN
Okres realizacji projektu : rok 2012